مربا

مربای سالاد میوه

مربای سالاد میوه

مربای سالاد میوه، یک مربای خوشمزه با ترکیب میوه هایی است که در سالاد میوه استفاده می شود. همانطور که می دانید، میوه هایی که در سالاد میوه استفاده می شود متفاوت است. میوه هایی که در این مربا استفاده میکنیم، پرتقال و سیب و آناناس و گریپ فروت هستند. در ترکیب مواد اولیه این مربا، مغز گل ساعتی هم گنجانده شده است، علت این کار خوش عطر کردن مربا است (البته گل ساعتی برای آرامش اعصاب هم خیلی خوبه). ولی سخت نگیرید می توانید از گل سرخ خشک شده هم استفاده کنید. خب بریم سر اصل مطلب و آموزش مربا:))). با ژینولند همراه باشید و دستور غذایی یک مربای جدید و خوش طعم و البته راحت را یاد بگیرید.


مواد لازم برای تهیه مربای سالاد میوه:

گریپ فروت متوسط : 1 عدد (390 گرم)
پرتقال بزرگ : 1 عدد (220 گرم)
پرتقال خونی متوسط : 4 عدد (340 گرم)
آب : 2 پیمانه
آناناس کوچک : 1 عدد (500 گرم)
سیب متوسط پوست کنده و خرد شده : 4 عدد (500 گرم)
آب اضافه : 4 پیمانه (1 لیتر)
شکر : 3 و نیم پیمانه
مغز گل ساعتی : نصف پیمانه


طرز تهیه:

1.  پوست گریپ فروت، پرتقال و پرتقال خونی را بگیرید. پوست ها را به شکل نوارهای خیلی نازک ببرید. حالا این پوست ها را با آب در یک ظرف بریزید.

2. مرکبات را خرد کنید و دانه های آن ها را در آوردید و داخل کیسه پارچه ای بریزید، گره زده و داخل ظرف پوست مرکبات و آب بذارید. درب ظرف را ببندید و یک شب بگذارید بماند.

3. بعد از یک شب، مخلوط پوست را بدون اینکه از آبکش عبور دهید، همراه با تکه های ریز شده مرکبات، آناناس، سیب و آب اضافه در یک قابلمه بزرگ بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید. درب ظرف را ببنیدید و حدود یک ساعت بگذارید تا بجوشد.

4. مخلوط میوه را اندازه گیری کنید و به ازای هر پیمانه مخلوط، 3.4 پیمانه شکر اضافه کنید. مخلوط میوه و شکر را داخل قابلمه بذارید و روی حرارت بدون اینکه جوش بیاید، هم بزنید تا شکر حل شود. سپس بگذارید حدود 20 دقیقه و تا زمانی که مربا ژله ای شود، بجوشد. دقت کنید در این مرحله درب قابلمه را نگذارید و مخلوط را هم نزنید.

5. کیسه دانه ها را بردارید، گل ساعتی (یا گل سرخ) را اضافه کنید و 10 دقیقه بگذارید بماند و گاهی هم بزنید. سپس مربا را داخل شیشه بریزید و بعد از سرد شدن درب آن را محکم ببندید و در محل مناسبی نگهداری کنید.

آموزش طرز تهیه مربای سالاد میوه رو دوست داشتید؟

امتیاز کاربر: 5 ( 1 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا