مربا

مربای آناناس

مربای آناناس مجلسی

مربای آناناس یکی از مرباهای راحت و خوشمزه است که قرار تو این دستور آشپزی از ژینولند یاد بگیریمش. دستور مربای آناناس راحته، مواد لازمش هم کم هستن. آناناس، آب و لیمو و فوق فوقش یکم زعفرون و دارچین. با ما همراه باشید تا طرز تهیه مربای آناناس خانگی رو با هم بخونیم.


مواد لازم برای تهیه مربای آناناس

آنانس : 1 عدد
شکر : 1 فنجان
لیمو : 1 عدد لیموترش یا 2 الی 3 قاشق غذاخوری آبلیمو تازه
آب : 1.5 – 2 پیمانه
مربای آناناس با کمپوت


دستور پخت مربای آناناس تازه:

1- آناناس رو پوست بگیرید و به شکل دلخواهتون خرد کنید. بعضیا ریز و نگینی دوست دارن، بعضیا خلالی و بعضی ها هم کلا له شده دوست دارن. به همین خاطر گفتم به شکل دلخواهتون خرد کنید. این نکته رو هم در نظر داشته باشید وقتی تکه های خرد شده آناناس می پزن، یکم از حجمشون کم میشه و کوچیک تر میشن.

2- آب رو بجوشونید و بعد داخل قابلمه مناسبی بریزید. آروم شکر رو بریزید تو قابلمه و حواستون که آبجوش نپره روتون. بخشی از تجربیات سوزناکم:||||

مربای آنانس

3- شکر رو تو آبجوش خوب هم بزید تا کاملا حل بشه و هیچ اثری از شکر تو هیچ نقطه ای از قابلمه مشاهده نشه. حالا تکه های خرد شده آناناس رو اضافه کنید و همچنان مراقب پرش های آبجوش باشید.

4- یه هم کوچیک بزنید و اجازه بدید مواد با هم بجوشن و لعاب بندازن. حدود 1 ساعت اجازه بدید مربا تو حال خودش باشه و با حرارت ملایم بجوشه. ده دقیقه آخر آبلیمو رو هم اضافه کنید و اگر همچنان مربای شما در مقابل قوام اومدن و غلیظ شدن، مقاومت میکرد حرارت رو زیاد کنید تا آب مربای آناناس گرفته بشه.

5- مربای آناناس به تنهایی خوش رنگ و لعاب هست ولی اگر خواستید کدبانویی به خرج بدید و خوش رنگ ترش کنید و به قولی مربای آناناس مجلسی درست کنید، میتونید از زعفرون و دارچین استفاده کنید. مقدار کمی زعفرون رو خرد کنید و به همراه دارچین تو مربای در حال جوشیدن بریزید و از عطر و بوش لذت ببرید.

6- بعد از اینکه مربا قوام اومد، از روی شعله اجاق گاز برش دارید و بذارید تا خنک بشه و بعدش تو ظرف مناسبی (بهتره از ظرف شیشه ای استفاده کنید) بریزید و تو یخچال نگهداری کنید.

طرز تهیه مربای آناناس خانگی
7-اگر به آناناس دسترسی ندارید میتونید از کمپوت آناناس هم استفاده کنید ولی خب مربای آناناس تازه کجا و مربای آناناس با کمپوت کجا؟؟!!! سعی کنید تا جایی که میتونید از مواد تازه و طبیعی برای آشپزی تون استفاده کنید.

اگه کوکی دوست دارید و یاد درست میکنید، میتونید از مربای آناناس برای تزئینش استفاده کنید. برای تزئین انواع دسر و تارت و این موارد هم میتونید از مربای آناناس استفاده کنید.

تزئین کوکی با مربای آناناس

امتیاز کاربر: 5 ( 1 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا